Hokaido polévka vyžaduje kvalitní suroviny

Pro základní recept na Hokaido polévku nepotřebujete velké množství surovin – většinou se jedná o koření a zeleninu, které jsou běžně dostupné v každé domácnosti. Hlavní pozornost je potřeba věnovat nákupu samotné dýně. Výhodou je, že Hokaido dýně lze poměrně dlouho skladovat, v suchém sklepě mohou dýně vydržet až půl roku. Při skladování se v dýni zvyšuje obsah cukru, ale i vitamínů.

Úprava dýně je jednoduchá

Příprava dýně pro vaření Hokaido polévky je rychlá a jednoduchá. Dýni důkladně omyjte, pokud budete vařit i se slupkou, vydrbejte kartáčkem.
Dýní rozřízněte a odstraňte vlákna a semínka, nejlépe s pomocí polévkové lžíce. Pokud máte dýňová semínka rádi, můžete je proprat, osušit a opražit pro další využití.

Slupku můžete nechat, při vaření změkne. Pozor na příliš dlouhé vaření – dýně pak ztrácí chuť, dužina je suchá a jakoby šupinatá.

Základní suroviny je možno doplnit

Základem Hokaido polévky bude vždy kvalitní dýně.

Pokud takovou dýni kupujete v supermarketu, soustřeďte se na pevnost dýně, tvrdou a hladkou slupku a sytou oranžovou barvu.

Vybírejte dobře, nedozrálé dýně jsou většinou bez chuti, staré dýně jsou bledé a hodně vláknité, takže polévka se špatně připravuje a nemá odpovídající chuť.

Dbejte i na kvalitní koření, zvláště pokud budete používat bylinky, měly by být čerstvé.

Hokaido dýni si můžete vypěstovat doma

Hokaido dýně není pěstitelsky nijak náročná. Velká semena je snadné správně zasadit a předpěstovat je můžete i doma v bytě.

Semena je vhodné před sázením namočit, rychleji pak vyklíčí. S předpěstováním začněte v dubnu, zasaďte semena do písčité půdy a postavte na teplé místo.

Udržujte vlhkost a dbejte na dostatek světla, ovšem nenechte rostlinky na přímém slunci.

V květnu pak vysaďte ven, do dobře prohnojené půdy. Sazenice by měly být v dostatečné vzdálenosti od sebe.

Zalévejte a plejte – a můžete sami sledovat, jak Vám roste vlastní základní materiál pro vynikající Hokaido polévku.
Obrazek se svolenim: Stoonn / FreeDigitalPhotos.net

Přispívejte se svými recepty a informacemi - děkujeme Vám